Signalpolitiker Björklund är igång igen.
Om 10-11-åriga tjejer vill klä sig som Britney Spears så finns det ofta ett intresse både från föräldrar och skola att sätta vissa gränser och det tycker jag att man måste kunna göra
Det är vi antagligen tacksamma för.
Frågan är hur han ställer sig om någon vill klä sig som Xtina?
Andra bloggar om: Britney Spears, Xtina, klädkod, Lars Björklund, skolor




(No Ratings Yet)
Jag har för mig en del skolor har förbjudit barmagat. Då brister tydligen koncentrationen för mycket hos killarna…
Jag tycker vi ska införa en könsuppdelning som i moskéer så att vi inte riskerar att pojkarna fokuserar mer på att dölja sina små stånd än att räkna upp mattetalen.Och sen tycker jag vi ska införa barnaga igen så att det blir fritt fram för föräldrar att örfila sina slampiga döttrar så att jag slipper se fläskiga tonårsflickors piercade magar välla ut åt alla håll. Sådärja.
Tänker du på skoluniformen nu eller vad?
Hehe. Man kan ju fråga sig vad som menas med att “klä sig som Britney Spears”. Att visa muttan för allmänheten alltså? Så långt är jag med på det här med klädregler, men det är ju isf föräldrarnas sak att ta tag i. Men eftersom ministrarna i allmänhet verkar leva kvar i 1997 så tror jag inte att det är muttviftandet som åsyftas. De tror väl antagligen att vår kära Britney alltjämt är en fräsch tonårstjej som råkar ha lite vågade kläder emellanåt, och inte ett nersupet kronvrak.
West’s last blog post..Finfin snikwhisky
Politikerna borde lära ungarna att BH:n inte ska lysa igenom plaggen man bär - så dom borde sagt någonting om Aguilera & specifierat att “Usch för synlig BH”.