Vinst.
Forssas 98/99or vann mot sina mammor. Men jag måste säga att mödrarna var stronga. Till och med HS sprang en del. Och på bilderna inser man att Solstickan har ärvt sin springstil av sin mor. Stackarn.
En lugnare dag idag. Varit och kollat glasögon åt höggravida AD1PL-Annika på lunchen. Jag hittade flera som jag vill ha. Och var det inte så att jag såg lite suddigt när jag skulle glo på skyltar? Tror att det blir en tripp in till pm-broder Anders på Synsam här i veckan.
Andra bloggar om: fotboll, mammor, jobb, glasögon
- Jag orkar inte förklara det interna skämtet som ML syftar på. Vi kan säga så här - Annika gillar att vara med och tycka till om det mesta. Hon kommer bli saknad nu när hon går hem på föräldraledighet [up]
Kanske relaterat: Vackert om Elvis, Saker som blivit kvar, Inlägg 5001, Fuzzball. Jahwohl., Diverse, Kvinnors nedvärderande offerroll,
Technoratilinks.



060829 14:32
*skratt* Kul galleri!
…och här sitter jag nu och försöker klura ut vilken av kidsen som egentligen är solstickan?
060829 14:56
Äntligen har Annika fått rätt titel :)
060829 14:59
[Comment ID #2951 Will Be Quoted Here]
Jävlar!